Průvodkyně a průvodci dětí

O Vaše děti s láskou a radostí pečují:

Bc. Miluše Jekoschová


Miluše Jekoschová

Pracovala jsem 15 let ve waldorfské školce. Vystudovala jsem tříletý waldorfský seminář pro předškolní pedagogiku v jehož rámci jsem absolvovala tři zahraniční stáže. Německo – Freiburg (1995), Holandsko – Amsterodam (1999), Německo – Freiburg (2002). Dále jsem vystudovala na Jihočeské univerzitě bakalářský obor předškolní pedagogika. Tři roky jsem vedla skautský oddíl. Zajímám se o zdravou výživu a alternativní směry v pedagogice, lékařství, životním stylu.

Bc. Tereza Uhlířová


Narodila jsem se v roce 1987 v Praze, kde jsem pak i studovala gymnázium a následně bakalářský obor na lesnické fakultě. V posledním ročníku jsem absolvovala týdenní výcvik lesního pedagoga, a také odjela na jeden semestr studovat do Anglie.

V současné době mám ráda výlety a bytí v přírodě, ráda čtu (teď hlavně seberozvojové knihy a knihy o výchově a rodičovství), ráda se vzdělávám, cvičím jógu, ráda tancuji, lezu po stromech, ráda peču a uklízím, objevuji svět zahradničení a tradic. A díky mému zatím jedinému dítěti – synovi Františkovi – teď na prvním místě objevuji dětský svět, a protože mi neuvěřitelně otevírá oči a nutí mě se měnit, tak práci v lesní školce s dalšími dětmi beru jako skvělou příležitost k hlubšímu poznání a odbornému vzdělání. Vzdělávám se z odborních knih, seminářů waldorfské pedagogiky a seminářů asociace lesních školek. Mám děti ráda a myslím, že k nim mám i blízko, že je dokážu pochopit, vcítit se do nich. Mým snem a snahou je být víc a víc vnímavější, ladit se na děti a stát se opravdovým průvodcem/doprovodem dětí v jejich raném období rozvoje a podpořit je v pocitu, že jsou milované a přijímané.

Mgr. Tereza Petřek Todorová

Po získání magisterského titulu v oboru Evropská kulturní studia jsem si doplnila vzdělání
akreditovaným studiem v oblasti pedagogických věd se zaměřením na přípravu učitelů odborných předmětů SŠ. Během praxe mě velmi oslovila práce s kolektivem studentů a když jsem byla přijata jako badatelka do Památníku Karla Čapka a absolovovala jsem Školu muzejní propedeutiky, rozhodla jsem se rozšířit své aktivity také na edkukativní programy pro všechny věkové kategorie. Součástí mé práce bylo vytvářet vzdělávací programy pro studenty od mateřských po vysoké školy nejen v prostorách Památníku Karla Čapka, ale také přímo na školách a při dalších příležitostech, mimojiné i pro mezinárodní projekty.
Po narození dcery se můj pohled do světa dětí ještě více prohloubil a více jsem se zaměřila na ty nejmenší. Tuto mou cestu pak zcela spečetilo narození syna. Dcera navštavovala lesní školku, jejíž koncept mě velice oslovil a stal se mi hodně blízkým a symaptickým, když se objevila možnost zažít lesní školku nejen jako rodič, s radostí jsem přijala. Učím se od dětí a ony se mohou učit ode mne.
Mezi mé záliby patří dlouhé procházky, knihy, dobré filmy, sport, péče o domácí zvířata a zahradu. Ruce od hlíny a živé bytosti kolem mne – to mne naplňuje a to vše také nabízí lesní školka, proto jsem zde.