Aktuální informace o lesní škole

Pokud chcete podrobněji prozkoumat, jaká bude naše lesní škola, podívejte se na prezentaci k setkání, které proběhlo před Vánoci v Čajovně Dobříš:

 

Pokud máte zájem shlédnout celý video záznam z tohoto setkání v Čajovně, napište nám na email zs.ditevlese@seznam.cz.

 

V tuto chvíli už máme také hlavní průvodkyni (po staru učitelku:) Šárku, která se vám sama představí:

„Narodila jsem se na jaře roku 1985 v jednom z hornických měst ve středu Čech. Většinu svého života jsem prožila v menším městečku na Vysočině, kterou jsem si velmi zamilovala, díky úžasné přírodě, více či méně zvlněné krajině, kopcům, kopečkům, loukám, lesům, řekám, rybníčkům…

Příroda na mě měla od malička velký vliv. Trávila jsem v ní hodně času, bylo mnoho letních měsíců, kdy jsem téměř vůbec nebyla doma, ale převážně někde venku, na objevných výpravách za dobrodružstvím se spacákem a batohem na zádech. Někdy pěšky, jindy na kole – ale vždy tak, aby převládla vlastní aktivita a požitek z přímého vnímání vůně, větru, vody, slunce…

V jednom z rozhodných okamžiků jsem zvolila jako mimoškolní aktivitu činnost ve skautském oddíle. Svůj život jsem obohatila o mnoho cenných zkušeností a báječných přátel.

Co se týká mého vzdělání - po osmiletém gymnáziu jsem strávila 5 let na vysoké škole pedagogické – obor biologie a tělesná výchova. Díky mým rodičům byl můj život obohacen také o umělecké vzdělávání (hra na flétnu, klarinet, výtvarné aktivity) a sportovní aktivity (všestranný pohybový rozvoj – gymnastika, atletika, míčové hry, jízda na kole, lyžích).

Životní cesta mě zavedla z Vysočiny na jih Čech a prozatím zpět do středu Čech poblíž jiného hornického města. Jsem vděčná také za své odhodlání využít alespoň na pár měsíců možnost opustit území Evropy a chvíli cestovat po docela jiném kontinentu. Opět jsem tím získala mnoho cenných zážitků a zkušeností vyprávěním nepřenositelných.

Můj vztah k přírodě a pohled na život jako takový mi nabídl 5-ti leté zkušenosti s waldorfskou pedagogikou, dále s cvičením jógy s dětmi, prozkoumávání oblasti včelaření a v poslední době se snažím objevit taje zpěvu a tance.

To, co na mě mělo asi zcela největší vliv bylo narození dcery a docela jiné pohledy na pedagogiku a výchovu. Jsem nadšená z témat a aktivit, jako jsou Nevýchova, Lesní školky a snad již více a více ožívající Lesní školy!“

 

Začátkem března 2017 rozjedeme projekt získání peněz na školní jurtu. Jde o crowdfundingový projekt na stránkách www.startovac.cz, na jehož přípravě nyní intenzivně pracujeme.

Budeme rádi, pokud nás podpoříte ať už nějakou peněžní částkou, nebo třeba sdílením projektu na facebooku, twiteru, webu či emailem svým známým a přátelům.

Děkujeme za podporu a váš zájem <3

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>