Hurá! Otevřeli jsme dnes pouliční lesní knihovničky!

S radostí pouštíme do světa radostnou zprávu o otevření čtyř krásných nových pouličních lesních knihovniček! Díky úžasné pomoci pana Dipl. Ing. Jeroma Colloredo-Mannsfelda a pana Ing. Michala Pernici, PhD., si můžete na třech místech v Dobříši a Mokrovratech vypůjčit zcela zdarma zajímavé knihy o přírodě.

Můžete se začít třeba při dlouhém čekání na autobus, udělat si chvilku odpočinku na lavičce v hektickém dni, ale také si knihy půjčit domů. A pokud byste měli pocit, že bez knihy nemůžete dále být, nebráníme se ani jejímu přivlastnění, ale budeme na oplátku rádi, pokud doplníte prázdné místo v knihovničce knihou jinou. Budeme moc rádi, pokud si čtenáři budou knihovničky hýčkat a považovat je za vlastní v tom smyslu, že do nich budou, spolu s námi,  vkládat knihy kvalitní a do přírody volající. A stejně tak budou odrazovat případné ničitele od jejich poškozování.

A kde knihovničky najdete?

Mírové náměstí – u zastávky autobusu směr Praha, Dobříš

Náměstí Svobody – naproti zámku, Dobříš

Větrník – vedle plakátovací plochy, Dobříš

V těsné blízkosti Lesní školky Mokrovraty, Mokrovraty

Budeme také moc rádi, pokud nám napíšete do sešitů v knihovničkách, sem, nebo na naše facebookové stránky, jak se vám knihovničky líbí.

Naší radostí je lákat lidi zpět k vlastní přirozenosti, k návratu k přírodě.

Na závěr ještě jedno véééééélikéééééééééé poděkování panu Colloredo-Mannsfeldovi, panu Pernicovi a všem, kteří se na výrobě a instalaci knihovniček podíleli.

2 Komentářů

  1. Libor Peprný

    Vážení, moc děkuji za skvělý nápad. Navíc jsem před několika týdny navštívil Dobříš a cestou domů jsem si musel odnést knihu „Smrt svatého Vojtěcha“. Možná proto, že zrovna ten den měl Vojtěch svátek. Možná proto, že můj malý synek je Vojtíšek. Možná proto, že sv. Vojtěch je na Karlově mostě či před kostelem na Novém Města v Praze a mluvím o něm s dětmi. Jak mohu toto celoživotní půjčení odčinit? Pokud zavítáte do Prahy, velice rád Vám ukáži Prahu v rámci mého projektu Peprná Praha.
    Držím palce, Libor Peprný

    1. Barbora (Autor)

      Děkujeme za povzbuzení a peprnou nabídku rádi využijeme :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>